Program wychodzenie z postu

Celem diety „wychodzącej”, którą należy przeprowadzić po zakończeniu postu, jest utrzymanie przede wszystkim efektów zdrowotnych, a także przejście do „normalnego” odżywiania w sposób jak najmniej obciążający organizm. Podstawowym składnikiem podczas wychodzenia z postu są warzywa oraz nieprzetworzone tłuszcze w postaci olejów, orzechy oraz jajka. Stopniowo podnoszona jest wartość energetyczna posiłków przypadających na kolejne dni, dochodząc do kaloryczności 1500 kcal pod koniec diety. Dzięki diecie „wychodzącej” metabolizm będzie się stawał coraz sprawniejszy i możliwa będzie dalsza, zdrowa redukcja masy ciała.

Wybierz ten pakiet

Cel:

Jeżeli nie zależy Państwu na redukcji masy ciała, można zwiększyć kaloryczność posiłków, zachowując formułę diety wychodzącej. Dietę wychodzącą przygotowujemy wg zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej ®.

Z diety warzywno- owocowej powinno się wychodzić przede wszystkim warzywami. Trzeba z góry zaplanować, jak długo chce się przeprowadzić dietę wychodzącą, jeden, dwa czy trzy tygodnie, gdyż kaloryczność zwiększa się stopniowo do 1500 kcal.